Образование за рубежом

Університети Німеччини - це найвищий стандарт освіти

Відмінною рисою освіти в університетах Німеччини є її виняткова якість та широкий міжнародний рівень визнання. У чому ж секрет такого успіху? В першу чергу - в сильному державному регулюванні системи вищої освіти в країні: з 250 існуючих ВНЗ лише 69 - приватні, що є визначним показником серед країн всієї Європи.

Проте, з огляду на федеративний устрій країни, німецькі внз підпорядковуються не лише центральному уряду, а й у значній мірі міністерствам культури окремих земель, завдяки чому досить точно враховуються місцеві потреби (навіть дата початку навчального року в окремих навчальних закладах може бути визначена на місцевому рівні).

 

Переваги оздобуття освіти в університетах Німеччини

Однією з головних переваг, яка до недавнього часу (до 2007 року) відрізняла університети Німеччини від ВНЗ інших країн, була абсолютна безкоштовність здобуття вищої освіти як для самих німців, так і іноземних студентів (маємо на увазі державні внз, яких в країні є абсолютна більшість).

Однак, навіть сьогодні ціна 500 євро за семестр, яка встановлена єдиною для всіх університетів ФРН - для громадян країни, враховуючи рівень їхніх доходів, сприймається, скоріше, просто податком, а не платною освітою. Крім того, студенти, що сплатили цей внесок, мають право безкоштовного проїзду в громадському транспорті, користування бібліотеками і безліччю інших соціальних пільг, що у великій мірі компенсують вартість універсітетської освіти в державі.

Особливості здобуття освіти іноземними студентами

Німеччина - одна з найбільш сприятливих країн для здобуття вищої освіти іноземними студентами. Більш того, університети країни всіляко розвивають програми обміну студентськими та академічними кадрами. Таким чином, насьогодні в німецьких вузах здобувають освіту понад чверті мільйона студентів з-за кордону, що є одним з найвищих світових показників.

Задля вступу до університетів Німеччини не потрібно здавати жодних вступних іспитів, адже при вступі рахуються бали шкільних атестатів. У цьому плані для абітурієнтів з-за кордону не робиться ніяких винятків - головне, щоб ваш шкільний атестат був належним чином нострифікований.

Важливою особливістю університетів Німеччини є можливість для іноземних бакалаврів отримати магістерський ступінь абсолютно безкоштовно, для чого потрібно лише мати високий середній бал у бакалаврському дипломі. Однак, безкоштовно вийде продовжити навчання лише за тією ж самою спеціальністю, за якою було здобуто бакалаврську ступінь. При зміні спеціальності на іншу магістратура в німецьких вузах автоматично стає платною як для місцевих, так і для іноземних студентів.

Документи, необхідні для вступу до вузів ФРН

Задля того, щоб вступити у будь-який з вищих навчальніх закладів ФРН, необхідно надати:

  1. Диплом про повну загальну середню освіту та додаток до нього;
  2. Довідку про мінімум дворічний стаж навчання на університетському стаціонарі в нашій країні. (Проте, диплом про вищу освіту є обов'язковим лише для вступу на магістратуру).
  3. Обов'язковим документом для вступу до університетів Німеччини є свідоцтво про знання німецької мови. У більшості випадків знадобиться саме міжнародний сертифікат TestDAF, або його аналог, проте, в ряді випадків, може вистачити і простого  диплому мовної школи.
  4. Студентам, що вступають на філологічні факультети, цілком природно будуть потрібні сертифікати, що підтверджують знання інших мов, окрім німецької. Зокрема, звичайною вимогою на філфаках німецьких внз є наявність сертифікатів TOELF та IELTS.
  5. Традицією для багатьох вузів Німеччини є вимога до абітурієнта написати мотиваційного листа, а також невелику автобіографію. Це дозволяє приймальній комісії переконатися в щирому бажанні студента в отриманні вищої освіти саме в цьюму навчальному закладі та цілковитій усвідомленності його вибору.
  6. В залежності від певного університету, а також провінції Німеччини, в якій він розташований, можуть знадобитися і деякі інші документи, такі як закордонний паспорт або медична довідка.

Пільги при навчанні в університетах Німеччини

 

Рейтинг кращих університетів Німеччини

 

 

Excel Education допомагає своїм клієнтам вступати до найпрестижніших університетів Німеччини:

 

На даний момент ми оновлюємо наш сайт, тому нижче представлені далеко не всі внз, до яких ми допомагаємо поступати нашим клієнтам. За більшою кількістю варіантів, будь ласка, зверніться до наших консультантів.